28 Sercańskie Dni Młodych - Dzień 1

28 Sercańskie Dni Młodych odbędą się w Pliszczynie k. Lublina w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2022 roku. Zapraszamy na relację z pierwszego dnia spotkania sercańskiej młodzieży.

Hasło tegorocznych Sercańskich Dni Młodych to „Wybieram Miłość”. – Chcemy mówić o miłości przez duże "M". Nie o miłostkach, które są na chwilę i dają chwilowy zastrzyk energii, ale o MIŁOŚCI, która sprawia, że serce człowieka – każdego z nas – może zostać nakarmione, syte, pełne. A dzięki temu ŻYWE i BIJĄCE – podkreślają organizatorzy. – Dlatego będziemy mówili o tym, gdzie znaleźć taką miłość, o tym, że każdy z nas jest ukochany taką miłością. I o tym, że każdy z nas jest wezwany do tego, by taką miłością kochać siebie samego, drugiego człowieka i Boga – dodają.

Na logo 28 Sercańskich Dni Młodych składają się następujące elementy:
– serce – nawiązanie do Serca Jezusa oraz do serca każdego człowieka;
– płomień – miłość sprawia, że serce „płonie”, jest niespokojne o osobę, którą kocha; jest to nawiązanie do wizerunku Serca Jezusa;
– kolorystyka – nawiązująca do barw ognia.

Hasło 28 Sercańskich Dni Młodych „Wybieram miłość” zwraca uwagę, że miłość to nie tylko coś, co się „czuje”, ale przede wszystkim coś, co się „wybiera”.