30 Sercańskie Dni Młodych - Dzień 5

30 Sercańskie Dni Młodych odbędą się w Pliszczynie k. Lublina w dniach 24 czerwca – 29 czerwca 2024 roku. Zapraszamy na relację z pierwszego dnia spotkania sercańskiej młodzieży.

I choć poszukiwanie siebie jest zajęciem trudnym i czasochłonnym, to wciąż jest najciekawszym zadaniem w życiu, które może doprowadzić nas do pełni szczęścia. Idąc dalej oczywistym jest, że to szczęście nie może pochodzić tylko z nas, ale przede wszystkim od TEGO, który powiedział o sobie „Jestem”.

Wśród codziennych spraw, które niosą często konfrontację ze sobą i drugim człowiekiem, warto, byśmy zwrócili uwagę na doświadczenie spotkania z Bogiem. Możemy to robić na wiele sposobów. Te sprawdzone z naszych dotychczasowych SDM -ów to spotkania z zaproszonymi gośćmi, którzy chcą podzielić się doświadczeniem słuchania Boga, to cały wachlarz działań warsztatowych, to koncerty i wreszcie zajęcia integracyjne, które są doskonałą okazją do kształtowania umiejętności tworzenia i dbania o wspólnotę.

Wszystko to niech będzie okazją do jeszcze silniejszego przeżycia wiary i spotkania się z TYM, który jest obecny we Mszy świętej, Sakramencie Pojednania i Adoracji.