Każdego dnia od piątku do niedzieli od godz. 16.00 zaplanowano trzy ponad godzinne wykłady. Cecylia Hajduk będzie mówiła o etiologii zachowań antyspołecznych i przestępczych, dr Wacław Srebro o trudnych wyzwaniach nastolatków, a także o wewnątrzsterowności jako konstruktywnym sposobie realizacji celów rozwojowych nastolatków. Ewa Nieć podejmie temat mediacji jako alternatywnej drogi do odbudowania relacji, a Marta Łazarczyk skupi się na tym, co buduje dobrą komunikację oraz jakie umiejętności warto kształcić i rozwijać, by budować lepsze relacje.

– Podstawowym celem organizowanych spotkań będzie szerzenie postawy szacunku, empatii oraz otwartości na dialog w jednym z najbardziej dzielących społeczeństwo obszarów. Realne porozumienie powinno być budowane na wspólnych wartościach: działania na rzecz redukcji cierpienia, poszanowania wolności i troski o godność jednostki – zaznaczają organizatorzy.

Konferencja odbędzie się w formie online. Aby wziąć w niej udział, należy się zapisać przez formularz dostępny na stronie organizatorów: www.alegoria.org.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Projekt współfinansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Transmisja w Radiu Profeto w piątek, sobotę i niedzielę od godz. 16.00 do 19.00 – www.profeto.pl/radio/