Nowa ramówka Radia Profeto

W tegorocznej jesiennej ramówce Radia Profeto bez zmian w najchętniej słuchanym paśmie porannym i przedpołudniowym, które między godz. 8.00 a 12.00 od poniedziałku do piątku prowadzą na zmianę ks. Michał Olszewski SCJ, Ewelina Zamojska i Piotr Zworski.
Prowadzącymi pasmo popołudniowe (od poniedziałku do piątku od godz. 15.15 do 17.45) są Przemysław Goławski, Hubert Kowalski, Mateusz Otremba „Mate.O”, Małgorzata Terlikowska i Ewelina Zamojska. 
Codziennie o godz. 20.00 zaplanowana jest premiera audycji autorskich. Poprowadzą je Piotr Patejuk („Historia i Wiara”), Arkadiusz „Arkadio” Zbozień („Fundament”), Piotr Zworski („Jak Fajnie Być Blisko Boga”, „Totus Tuus”), ks. Michał Olszewski SCJ („Mój Franciszek”), Hubert Kowalski („Piękno Drugie Imię Boga”), Ewelina Zamojska („Busol@”), Łukasz Ofiara („Totus Tuus”). Powtórka następnego dnia o godz. 14.00.

W radiu ewangelizacyjnym nie może zabraknąć modlitwy, która emitowana jest w trzech pasmach – od godz. 6.00 do 8.00 (Różaniec, Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Jutrznia), od godz. 18.00 do 19.00 (Anioł Pański / Regina Coeli i Nieszpory) i od godz. 21.45 do 23.00 (Kompleta i Różaniec). W każdym z trzech pasm pojawiają się także komentarze do Ewangelii z dnia, a codziennie o godz. 15.00 – Koronka do Bożego miłosierdzia. Ponadto od poniedziałku do soboty o godz. 13.00 transmitowana jest Msza św. z Uniwersyteckiej Kolegiaty św. Anny w Krakowie, a w niedzielę o godz. 9.00 z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach.
Niezmiennie w godz. 12.00 do 13.00 i 21.00 do 22.00 na antenie Radia Profeto emitowane są rekolekcje i konferencje ewangelizacyjne. Od godz. 19.00 rozpoczyna się godzinne pasmo dla dzieci z muzyką i komentarzami do Ewangelii dla najmłodszych.

Szczegółowa ramówka dostępna jest na stronie internetowej: www.profeto.pl/ramowka

Radio Profeto gra tylko chrześcijańską muzykę. Na antenie nie pojawiają się żadne newsy ani komentarze polityczne. Emitowany jest jedynie serwis Radia Watykańskiego (17.45, 23.45).

Regularne nadawanie ewangelizacyjne Radio Profeto zaczęło 26 czerwca 2014 r. Wówczas była to wigilia Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, patronalnego święta zgromadzenia sercanów, którzy są wydawcami Profeto.

30 marca 2017 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Radiu Profeto koncesję na częstotliwość 92,1 MHz, a 24 września 2020 r. na 100,3 MHz. Po rozszerzeniu koncesji sercańska rozgłośnia jest słyszalna naziemnie prawie w całej Małopolsce.

Radia Profeto można także słuchać w systemie DAB+ w Andrychowie, Bielsku-Białej, Gliwicach, Krakowie, Nowym Sączu, na Opolszczyźnie, w Rzeszowie, Szczecinie, Tarnowie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Od listopada 2020 r. dostępna jest także aplikacja Profeto, która daje możliwość słuchania radia on-line, tworzenia listy ulubionych utworów granych na antenie, a także dostęp do archiwalnych audycji w formie podcastów.

Niezmiennie od 2014 r. ewangelizacyjnego radia można słuchać w internecie na www.profeto.pl/radio i w aplikacjach, a poszczególne audycje można odtwarzać za pośrednictwem tworzonych przez rozgłośnię podcastów na Spotify, Apple Podcast czy Google Podcast.

Właścicielem radia jest Fundacja Profeto.pl – Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji. Profeto to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.