Na początku dnia, spotkała nas miła niespodzianka. Wstawaliśmy godzinę później niż w minionych latach. Spowodowane to było tym, że niewiele grup zmierza na Jasną Górę w tym roku i nie ma korków. Potrzebne to było jednak wszystkim, gdyż poprzedni dzień bardzo dał się we znaki pielgrzymom, nie tylko ze względu na kilometry, ale bardzo mocne słońce i wysoką temperaturę.

W południe dotarliśmy do św. Anny, słuchając konferencji ks. Franciszka Wielguta SCJ. Po krótkiej wizycie w sanktuarium i odpoczynku ruszyliśmy dalej na adorację, która w dniu dzisiejszym miała formę wspólnotowego uwielbienia. Po nabożeństwie wyruszyliśmy na ostatnią prostą, na której znajdują się tzw. Groby Pątnicze. Tam odprawiliśmy Mszę Św., której przewodniczył ks. Witold Januś SCJ, obchodząc 25 lecie swojego kapłaństwa. Cieszyliśmy się, że mogliśmy świętować razem z nim. 

Po dotarciu na nocleg czekało na nas ognisko i podsumowanie tegorocznej pielgrzymki, które zrobił ks. Sławek. Później ostatni Apel i wywiady w studiu Radia Profeto. 

Radiowy plan transmisji w ostatnim dniu:

VIII dzień - czwartek 13.08

15:00 Msza Święta - Jasna Góra

19:00 Rekolekcje w drodze VIII

ARCHIWUM TRANSMISJI -->> TUTAJ!