Pielgrzymka Radomska 2021, dzień 1 (foto)

W święto Przemienienia Pańskiego ogólnopolska grupa prowadzona przez sercanów wyruszyła na Jasną Górę w ramach 43. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej.

Mszy świętej w kościele Miłosierdzia Bożego na Jeżowej Woli w Radomiu przewodniczył i homilię wygłosił biskup Marek Solarczyk. Nowy ordynariusz radomski przez najbliższych siedem dni będzie szedł razem z pielgrzymami do Matki Bożej Częstochowskiej.

W czasie homilii bp Marek Solarczyk zachęcał uczestników pielgrzymki, by między sobą rozmawiali o duchowych owocach pielgrzymowania do duchowej stolicy Polski. – Jeśli to zauważymy, jeśli będziemy to nieśli w sobie, to czas pielgrzymki przyniesie owoce – powiedział biskup radomski.

Zachęcał pątników, by w trakcie pielgrzymki doświadczyli obecności Boga. – Ważne jest, abyśmy potrafili nieść tę wspólnotę, a w niej Bóg objawi cudowne swoje dary dla nas. Niech Bóg nam błogosławi. Niech to będzie czas objawienia tego wszystkiego, co jest mocą Jego życia i miłości. Niech to będzie czas umocnienia naszej wspólnoty Kościoła radomskiego, co sprawi, że będziemy razem szli, żyli oraz głosili i wypełniali dzieła Boga w Jego imię – powiedział biskup Marek Solarczyk.

Ks. Mirosław Kszczot, dyrektor pielgrzymki powiedział, że udział biskupa Marka Solarczyka w pątniczym szlaku, rozpoczyna nowy rozdział w historii radomskiej pielgrzymki na Jasną Górę. – Ksiądz biskup będzie razem z nami przeżywał czas rekolekcji w drodze. Prosimy o błogosławieństwo nie tylko dla pielgrzymów, ale również dla osób, które od wielu lat odprowadzają nas na Jasną Górę m.in. członków Stowarzyszenia Radomski Czerwiec 76. Dziękuję wszystkim, którzy duchowo chcą przeżywać czas pielgrzymki – powiedział ks. Kszczot.

Hasłem pielgrzymki są słowa: "Maryja Nadzieją Rodzin". Przed pątnikami 7 dni marszu i ponad 200 kilometrów. Pielgrzymka dotrze na Jasną Górę 13 sierpnia. Tego dnia Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczył będzie bp Marek Solarczyk. Ze względu na obostrzenia sanitarne grupy są mniej liczne, a pielgrzymi z poszczególnych grup nie będą spotykać się ze sobą na trasie.

Radio Profeto zaprasza codziennie na transmisje z Mszy św., konferencji, Apelu Jasnogórskiego i na wieczorne studio pielgrzymkowe. Szczegóły na stronie internetowej 

https://profeto.pl/pielgrzymka-radomska-2021 i na facebook.pl/radioprofetopl