Pielgrzymka Radomska 2021, dzień 3 (foto)

Za pielgrzymami sercańskiej „szóstki” już trzeci dzień w drodze i kolejne 25 kilometrów. Widać już pierwsze oznaki zmęczenia, pojawiły się bąble na stopach, służby medyczne mają co robić.

W trakcie Pieszej Pielgrzymki Radomskiej na Jasną Górę pątnicy przeżywają zawsze na trasie jedną niedzielę. Tego wieczora do studia Radia Profeto dk. Wojciech Olszewski SCJ zaprosił ks. Witolda Janusia SCJ, wieloletniego proboszcza a aktualnie mistrza nowicjatu księży sercanów w Stopnicy, żeby porozmawiać o tym, jak dobrze przeżywać niedzielę, aby odpocząć i pogłębić swoją wiarę.

Co zrobić, żeby spotkać się w niedzielę z Panem Bogiem? – Trzeba się do Niego wybrać – mówił ks. Januś. Dobrze jest podporządkować program tego dnia najważniejszemu wydarzeniu, czyli Eucharystii.

Niedziela to poza czasem osobistego uświęcenia także okazja do odpoczynku. Dzień Pański nie będzie odpowiednim momentem, żeby nadrabiać to, czego nie udało się zrobić w ciągu tygodnia, chociaż oczywiście są takie prace, których nie można zaniedbać nawet w niedzielę. Jeśli obowiązki zawodowe nie pozwalają nam uczestniczyć we Mszy św., to warto pomyśleć o Eucharystii w sobotni wieczór. – To ważne, żeby o to spotkanie z Bogiem zawalczyć i zbyt łatwo tego nie odpuszczać – mówił ks. Witold Januś.

Dk Wojciech Olszewski dodał, że narzędziami, które pomagają dobrze przeżywać niedzielę i otwierać się na działanie łaski Bożej są komentarze do czytań Mszalnych czy wcześniejsze zapoznanie się z tekstami liturgii dnia. To wszystko znajdziecie na poralu profeto.pl. – Sięgajmy po to, by doświadczać dobroci Bożej, bo w przeciwnym razie stajemy się tylko słuchaczami, którzy nie doświadczają, chociaż są obecni – mówił prowadzący tegoroczne pielgrzymkowe studio wieczorne.

 

 

Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania razem z sercańską „szóstką”. Intencje do modlitwy w czasie różańca i koronki można wpisywać w komentarzach na facebookowych profilach Radia Profeto i 6Sercanska.

Radio Profeto zaprasza codziennie na transmisje z Mszy św., konferencji, Apelu Jasnogórskiego i na wieczorne studio pielgrzymkowe. Szczegóły na stronie internetowej https://profeto.pl/pielgrzymka-radomska-2021 i na facebook.pl/radioprofetopl