Pielgrzymka Radomska 2022 - Dzień I

6. sierpnia wyruszyła 44. Piesza Pielgrzymka Radomska na Jasną Górę, a wraz z nią grupa szósta – Sercańska. Wszystkie homilie, konferencje oraz wywiady znajdziecie w naszym archiwum.

Rozpoczęła się 44. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. W jej ramach do Matki Bożej zmierza też Grupa 6 Sercańska.

Mszy świętej na placu przed Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu przewodniczył i homilię wygłosił bp Marek Solarczyk. Tegoroczne hasło pątniczego trudu to: "Idźmy z Maryją w pokoju Chrystusa". Przed pątnikami 8 dni wędrówki i ponad 200 kilometrów drogi.

- Niech Maryja nas wspiera, niech oręduje za nami. Dzisiaj jest pierwsza sobota miesiąca, niech nasze serca staną się podobne do Jej Niepokalanego Serca. Niech to będzie czas naszej czystości, wiary w Jego łasce, w naszej trosce o to, aby to, co jest darem miłości, było przez nas przyjęte i ofiarowane innym i abyśmy potrafili to zanieść każdego dnia, do tych, z którymi żyjemy, dla których żyjemy i których Bóg postawi na naszej drodze, aby żyli dzięki nam - mówił biskup Marek Solarczyk.

Ordynariusz radomski po raz drugi bierze udział jako pątnik w pielgrzymce radomskiej. Jego bazą będzie grupa akademicka, z którą szedł w roku ubiegłym. - Jestem na pielgrzymce i chcę dojść do Jasnej Góry ze wszystkimi intencjami, które są wpisane w diecezję radomską. W tym roku chcę się spotkać z każdym pielgrzymem, z każdą grupą - mówił biskup Solarczyk, który jako pierwszą odwiedził Sercańską „6”, dla której też poprowadził konferencję w drodze.

Tegoroczną nowością pielgrzymki jest aplikacja TRASEO. Wpisując PPDR można wejść na strony pielgrzymki, znaleźć grupę, mapę i w każdym momencie sprawdzić, gdzie są pielgrzymi, idący na Jasną Górę.

https://www.traseo.pl/trasa/ppdr-gr-6-sercanie-kolumna-radomska

Wszystkie grupy diecezjalnej pielgrzymki spotkają się 13 sierpnia na Przeprośnej Górce. Tam przy sanktuarium św. o. Pio o 11.00 sprawowane będzie nabożeństwo dziękczynne. Stamtąd pątnicy pójdą w kierunku Jasnej Góry. Wejście grup do kaplicy Cudownego Obrazu rozpocznie się około 15.00.