Radio Profeto na pierwszym oficjalnym lokalnym multipleksie radia cyfrowego

Firma DABCOM, która jest operatorem pięciu lokalnych multipleksów DAB+, uruchomiła właśnie nadawanie z pierwszego z nich w Tarnowie. Mieszkańcy miasta i okolic posiadający radiowe odbiorniki cyfrowe mogą słuchać m.in. Radia Profeto.

Sercańska rozgłośnia ewangelizacyjna ma koncesję na nadawanie w standardzie DAB+ także na multipleksach w Poznaniu, Warszawie, Katowicach, Częstochowie, Toruniu i Rzeszowie, które będą uruchamiane kolejno w bieżącym roku. – Dlatego warto zaopatrzyć się w odbiornik radiowy z systemem DAB+ – zachęca ks. Michał Olszewski SCJ, twórca Radia Profeto. 

Sercańska rozgłośnia nadaje testowo w systemie DAB+ również w Szczecinie, Wrocławiu, Gliwicach, na Opolszczyźnie, w Bielsku-Białej, Andrychowie i Nowym Sączu. Poza tym Radio Profeto nadaje analogowo z nadajników w Więciórce na 92,1 MHz i Limanowej na 100,3 MHz, dzięki czemu słyszalne jest praktycznie w całej Małopolsce.

Dostępna jest także aplikacja Profeto, która daje możliwość słuchania radia on-line, tworzenia listy ulubionych utworów granych na antenie, a także dostęp do archiwalnych audycji w formie podcastów. Niezmiennie od 2014 r. ewangelizacyjnego radia można słuchać w internecie na www.profeto.pl/radio i w aplikacjach, a poszczególne audycje można odtwarzać za pośrednictwem tworzonych przez rozgłośnię podcastów na Spotify.

Radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Na antenie nie pojawiają się żadne newsy ani komentarze polityczne. Emitowany jest jedynie serwis Radia Watykańskiego.

Regularne nadawanie ewangelizacyjne Radio Profeto zaczęło 26 czerwca 2014 r. Wówczas była to wigilia Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, patronalnego święta zgromadzenia sercanów, którzy są wydawcami Profeto.