Rekolekcje Adwentowe – Projekt RELACJE – br. Szymon Janowski OFMCap – Odcinek 3 (video)

W trzeci odcinek rekolekcji Projekt Relacje wchodzimy z pytaniem: Dlaczego to jest takie trudne? Dlaczego nam tak trudno w tej miłości? Dlaczego trudno budować relacje?

„To przez grzech pierworodny ten nasz naturalny projekt, to, do czego zostaliśmy stworzeni, zostało zakłócone. Dzisiaj ciągle odczuwamy skutki utraty tego bezpośredniego dostępu do miłości, do samego Boga” – mówi brat Szymon Janowski.

„Kiedy spojrzymy na projekt, który Pan Bóg pokazał nam w raju, tę doskonałą harmonię relacji, która tam była między Bogiem i człowiekiem, między mężczyzną i kobietą, między człowiekiem a stworzeniem – tam wszystko działało tak, jak Pan Bóg to zaprojektował, do momentu, kiedy człowiek nie pomyślał, że wie lepiej”.

Jakie są dalsze konsekwencje grzechu pierworodnego i – najważniejsze – gdzie jest nasz ratunek? Tego dowiemy się z kolejnych odcinków rekolekcji adwentowych „Projekt Relacje”.

Na kolejne odcinki zapraszamy w adwentowe poniedziałki i czwartki na portal profeto.pl, do Radia Profeto o godz. 12:10 i 21:10 oraz do naszych mediów społecznościowych: www.instagram.com/profeto_pl oraz www.facebook.com/profetopl