Sercańskie Czuwanie Młodzieży w Stadnikach - "Noc Światła"

Punktem wyjścia jest dla nas Sakrament Chrztu Świętego. Chrzest, czyli zanurzenie, które jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, jest bramą do życia w Duchu.Jak jednak doświadczyć owoców Tego Zanurzenia? Potrzebujemy i chcemy relacji! Relacji z Tym, o którym opowiadano nam, że jest i kocha. Relacji, która będzie przestrzenią otwierającą nas na działanie Ducha Św., w której będziemy mogli doświadczyć owoców zanurzenia – chrztu. Tą przestrzenią jest modlitwa – trzeba nam nauczyć się modlić! Dodatkowo Noc Światła i okres Paschalny, w którym się odbędzie, jest zanurzeniem w Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, którego początkiem jest nasze osobiste zanurzenie w Sakramencie Chrztu! ,,Zanurzeni” jest odpowiedzią na potrzebę młodych poszukujących doświadczenia działania Ducha Świętego, którego początkiem jest Chrzest. Obrzęd Chrztu Św. dokonał się, ale aby doświadczyć w pełni jego owoców, potrzeba naszego zaangażowania na budowę relacji, na naukę modlitwy (nie reguł, bo to już znamy) i zgody na działanie Ducha Św.

NOC ŚWIATŁA – sercańskie spotkanie młodzieży!

„Zanurzeni” – pod takim hasłem będziemy przeżywać tegoroczną Noc Światła, która odbędzie się w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach w nocy z 27 na 28 kwietnia 2024 r.

O czym będzie tegoroczna Noc Światła?

Temat brzmi: Zanurzeni

Punktem wyjścia jest dla nas Sakrament Chrztu Świętego. Chrzest, czyli zanurzenie, które jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, jest bramą do życia w Duchu.

Jak jednak doświadczyć owoców Tego Zanurzenia?

Potrzebujemy i chcemy relacji! Relacji z Tym, o którym opowiadano nam, że jest i kocha. Relacji, która będzie przestrzenią otwierającą nas na działanie Ducha Św., w której będziemy mogli doświadczyć owoców zanurzenia – chrztu. Tą przestrzenią jest modlitwa – trzeba nam nauczyć się modlić!

Dodatkowo Noc Światła i okres Paschalny, w którym się odbędzie, jest zanurzeniem w Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, którego początkiem jest nasze osobiste zanurzenie w Sakramencie Chrztu!

,,Zanurzeni” jest odpowiedzią na potrzebę młodych poszukujących doświadczenia działania Ducha Świętego, którego początkiem jest Chrzest. Obrzęd Chrztu Św. dokonał się, ale aby doświadczyć w pełni jego owoców, potrzeba naszego zaangażowania na budowę relacji, na naukę modlitwy (nie reguł, bo to już znamy) i zgody na działanie Ducha Św.