„Moc Misji – Tajemnica Eucharystii” to temat X Forum Formacyjnego w Tarnowie. Odbędzie się ono od 29 do 31 stycznia w formie online. Tematyka tego wydarzenia nawiązuje do hasła obecnego roku duszpasterskiego „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” i jest związana z Mszą św.

– Dotychczas Forum gromadziło tłumy, były konferencje, modlitwa, wspólne wielbienie Boga. Pandemia sprawiła, że nie możemy się spotkać w jednym miejscu, w dużej hali. Miejscem uwielbienia będzie każdy dom, gdzie m.in. poprzez Internet będzie można spotkać się wspólnie razem i doświadczyć bliskości Boga. Może Bóg chce zwrócić uwagę, że mój dom również jest miejscem modlitwy, spotkania wspólnoty Kościoła. Czas pandemii może być szansą duchowego spotkania, jedności, adoracji i modlitwy całej diecezji w jednym czasie, w jednym duchu – mówi ks. Artur Mularz, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Konferencje i spotkania poprowadzą zaproszeni goście ks. Wojciech Węgrzyniak, ks. Krzysztof Porosło oraz biskup tarnowski Andrzej Jeż. W Forum wpisują się także święcenia biskupie ks. Artura Ważnego, który jest pomysłodawcą i inicjatorem tego cyklu wydarzeń w diecezji tarnowskiej. W sobotę 30 stycznia o godz. 19.30, czyli kilka godzin po święceniach, nowy biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej poprowadzi podczas Forum modlitwę uwielbienia.

Od piątku do niedzieli na antenie Radia Profeto transmisje live od godz. 19.30 do 21.30.
•    Piątek, 29.01, godz. 19:30: konferencja ks. Wojciecha Węgrzyniaka.
•    Sobota, 30.01, godz. 19:30: konferencja ks. Krzysztofa Porosło oraz uwielbienie prowadzone przez bp. Artura Ważnego.
•    Niedziela, 31.01, godz. 19:30: nieszpory eucharystyczne i słowo bp. Andrzeja Jeża.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.fftarnow.pl.