XII Festiwal Filmowy Vitae Valor

Od 4 do 10 listopada zapraszamy na codzienne relacje z wydarzenia na antenie Radia Profeto oraz do Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie na projekcje filmowe, debaty, koncert, warsztaty oraz spotkania dyskusyjne w ramach 12 edycji Festiwalu Filmowego Vitae Valor!

Tegoroczna edycja festiwalu Vitae Valor to w skrócie 7 filmów, 7 gości, 3 spotkania autorskie, 3 debaty, 2 warsztaty, 1 koncert muzyczny, 1 spektakl akrobatyczno-taneczny. 

„Chcemy mówić o relacjach, które dla wielu z nas są nieoczywiste, przykryte wieloma trudnościami, zagadkami. Bywa, że stanowią tajemnicę tych, którzy je tworzą. To w końcu takie relacje, które wprawiają w zdumienie – samym faktem istnienia, pojawienia się” – mówią organizatorzy festiwalu Vitae Valor.

Festiwal rozpocznie się w piątek 4 listopada o godz. 18.00. Zainauguruje go wykład dr Joanny Jurgi pt. „Open space już był… w Biskupinie. Co o nas mówią przestrzenie? Jak na nas wpływają i jak kształtują nasze relacje?”.

W ramach festiwalu będzie można zobaczyć filmy, takie jak: „Zabicie świętego Jelenia”, „Coco”, „Cuda”, „Klient”, „Jeden dzień dłużej”, „Między nami dobrze jest”, „Nie żyję dla wojny”. Zaplanowano też debatę „Autorytet czy braterstwo?”, w której wezmą udział prof. Czesław Nowak, bp Artur Ważny, Elżbieta Wiater, a poprowadzi ją o. Michał Legan.

Festiwal zakończy się we czwartek 10 listopada o godz. 20.00 – zabrzmią wówczas piosenki filmowe w wykonaniu Leny Stochmal.

Przez cały festiwal relacje i transmisje na antenie Radia Profeto. Szczegóły w ramówce na stronie: https://profeto.pl/ramowka.

Projekt finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

afisz